Nakşibendi Tarikatı - Öz değerleriyle birlikte.
ANASAYFA SİTEDE ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE SORU SORUN? İLETİŞİM

CANLI YAYIN İZLEYİN...

 
 
 

GALERY

ANKET

Yeni web sitemizi nasıl buldunuz?

Tüm Anketler

SİTEDE ARA


Gelişmiş Arama

SİTEMİZE ZİYARETLER!

 
Bugün Tekil2130 
Bugün Çoğul2268 
Toplam Tekil 8657024 
Toplam Çoğul12604211 
Ip 185.50.70.3

REKLAM

 

DESTEK

Hakkari'de Şehit Olan Sofinin Anısı..

Hakkari'de Şehit Olan Sofinin Anısı..

Tarih 13 Kasym 2014, 01:17 Editör

Hüzünlü bir anı..

Anadolu’da bir ilimizde yaşayan ve askerliğini Hakkari Yüksekova’da asteğmen olarak yapmış olan bir kardeşimizin timinde bir asker dikkatini çeker. Operasyona çıkarken 7-8 matara alır. Çıkan normalde 3 matara ile çıkarken, o asker abdest almak için bu kadar çok matara almaktadır.

Asteğmen kardeşimiz inancında böyle şeylere karşıdır ve o askeri döver, kışlaya dönünce kıl diye.. Ama askerimiz, “Asla namazı bırakmam komutanım.” der. Gel git zaman, asker gelir komutanım ben rüya gördüm, mürşidimi gördüm, “Seni kevserde bekliyoruz.” dediler . Komutan bu olaya bozulur, böyle şeylere inanma, şeyhmiş vs. der, ama bu arada yüreğine sızı düşer, cız der içi.. Sonrasında kritik bir operasyona çıkarlar. Komutan ne olur ne olmaz diye, askeri güvenli bir mağaraya çeker. Ama maalesef ufak bir delikten gelen mermiler askerimizi şehid düşürür ve komutan bu olaya çok içerler. Askerimiz şehid düştükten mevziye girer ve miski amber kokusu gibi koku gelir ve askerimiz bembeyaz bir nur haline gelir..

Mevzi adeta gül gibi kokmaktadır ve öbür askeri yollar ne kokuyor diye, öbür asker kan kokuyor komutanım der.. Komutanı bu olay çok etkiler ve bu güne kadar yaptıklarından pişman olur, psikolojisi bozulur ve teskere alır.. Bir zaman sonra evlenmek için kız istemeye giderler, kız tarafı şart olarak Menzil-i şerife giderse, bağlanırsa, tamam derler ve komutan da tamam der...

Yolda otobüste askeri görür rüyasında ve “Helal et.” der hakkını, askerde “Tamam.” der..

Komutan, Adıyaman Kahta ilçesi Menzil köyüne gelir, camiye girer ve yıllar önce şehid askerin mevzisinden duyduğu kokuyu aynen duyar ve ağlamaya başlar..

Durumu aynen Gavs-i Sani ks. Hazretlerine anlatır..

Gavs-ı Sani ks. Hazretleri;

“O bizim sofimizdi ve gördüğü ak sakallı şeyhde, rahmetli Seydamızdı (Gavs Hazretlerinin ağbeyi ve mürşidi Seyda Şeyh Seyyid Muhammed Raşid ks. Hz.).. ”

Komutan “Ne olur efendim, hakkınızı helal edin.” der...

Gavsımız k.s. “Helal.” der ve o komutanımız şuan vakıf hizmetlerinde, hizmet ehli bir sofi olarak yaşamını sürdürmektedir..

Bu yazı 16545 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
Sizlerin Anıları

Bir okurumuzun yaşadığı güzel bir anı..

Bir okurumuzun yaşadığı güzel bir anı.. Üniversite öğrencisi bir kardeşimizin başından geçen hoş bir anı..

İki Sofi Şehidimizin Anısı

İki Sofi Şehidimizin Anısı Hayırla yâd etmek için sitemize eklemek istedik..

MENZYL SYLSYLE-Y ALYYYE

Söz ve Resim
Bir mum diğer bir mumu tutuşturmakla ışığından birşey
kaybetmez.

MEVLANA (R.A)

SÖZLÜK

(c) Web sitemizin Vakıf, dernek vb. kuruluşlar ile resmi bir bağı kesinlikle yoktur, tamamen kişisel çabalarla kurulmuş bir web sitesidir. Ancak istifade edilmesi için yazı ve linklerini kaynak belirterek yayınlayıp, destek verdiğimizde olabilir. Ayrıca diğer kaynaklardan, ehli sünnet çizgisinde gördüğümüz çalışmaları kaynak göstererek sitemizde yayınlamaktayız. Niyetimiz, sayısız faydasını gördüğümüz, Kuran ve Sünnet esaslı bu yüce Nakşibendi yolunu insanların tanıması ve istifade etmesine vesile olabilmektir. Sitemizden emeğe saygı çerçevesinde kaynak göstererek her türlü alıntı yapılabilinir. www.NaksibendiTarikati.com
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Alt Yapy: MyDesign - Dizayn ve Hosting: Ri-Mer Bili?im